آموزش و
معرفی

معرفی کتاب ها و کانال های جذاب داستانی و در رابطه با داستان

کانال های تلگرامی در خصوص داستان و کتاب

امروزه شبکه ها و کانال های تلگرامی جای خود را در جامعه ما بسیار باز کرده اند. دیگر چنان گذشته نیست که افراد نسبت به مطالب و مطالعه بیگانه باشند. آمار ها سرانه خرید و مطالعه کتاب را پایین نشان می دهند اما سرانه مطالعه به واسطه نفوذ شبکه های اجتماعی در کشور بسیار بالاتر از تصور فعلی ما می باشد.

همزمان با نفوذ شبکه های اجتماعی، کانال های تلگرامی بسیاری در حوزه داستان، ایجاد شده اند. برخی از این کانال ها خود کتابخانه ای عظیم را در خود جای داده اند و برخی دیگر مملو از مطالب داستانی اند.

در زیر لیست برخی از بهترین کانال ها در این خصوص آورده شده است.

عنوان کانال آدرس لینک
هفته‌نامه کرگدن

https://t.me/kargadanmagazine

ورود

تینوش نظم جو https://t.me/tinoushnazmjou ورود
داستان همشهری https://t.me/dastanmag ورود
کتابدونی https://t.me/ketabdooni ورود
کتابخانه https://t.me/bookhapdf ورود
کتاب خانه فرهنگ و هنر https://t.me/Culture_Art_Book ورود
دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز https://t.me/ketabesabz_com ورود
دانلود کتاب https://t.me/booksdownload ورود

معرفی کتاب پژوهشی صد سال داستان نويسي ايران اثر حسن ميرعابديني

کتاب «صد سال داستان‌نويسي ايران» در زمره ارزنده‌ترين پژوهش‌هاي سال‌هاي دهه هشتاد ميلادي (دهه شصت خورشيدي)قرار دارد و بدون شک در مقام يک مرجع مهم، ماندگار خواهد بود. اين کتاب نخستين و کامل‌ترين فرهنگ موجود در حوزه ادبيات داستاني به شمار مي‌رود.

هدف نويسنده اين کتاب بررسي تحول ادبيات داستاني از پايان قرن نوزدهم، يعني دوراني که ادبيات به دفاع از انقلاب مشروطه برخاسته و آن را تدارک مي‌بيند، تا انقلاب 1357 و پس از آن است. حسن اين تاليف، قرار گرفتن يک رشته توصيف‌هاي نقادانه فشرده بر طبقه‌بندي تاريخي است که مشخص کننده ويژگي‌ها و گرايش‌هاي ادوار مورد بررسي است. نويسنده پس از تشريح چگونگي شکل‌گيري ادبيات مدرن فارسي تا سال‌هاي 1340، نکات اصلي نظام جديد نثر فارسي را مطرح مي‌کند: پيدايش انواع ادبي تازه، تاثير منظم مطبوعات و ترجمه، نقش عوامل سياسي و اجتماعي، سلسله مراتب نوع‌هاي ادبي و جايگاه ادبيات. بي شک خواننده متوجه ماهرانه بودن روش نويسنده اين اثر خواهد بود. او راه‌هاي تازه‌اي به دنياي غني نثر فارسي مي‌گشايد، دنيايي که تا کنون چنان که بايد و شايد شناخته نشده است.


اگر حتی یک روز از عمرتان باقی مانده بود و آثار شکسپیر را نخوانده بودید...

هملت را بخوانید...

My title page contents